Til Menu  

    Find lærerne

    Lærernes email-adresser er deres initialer efterfulgt af @paderup-gym.dk.

    Fx: NN@paderup-gym.dk

    A


     

    Allan Friis Clausen (AC)
    Allan Friis Clausen (AC)

    Rektor

    Allan Nørgaard (AN)
    Allan Nørgaard (AN)

    Fag: Engelsk og dansk

    Anders Pedersen (AP)
    Anders Pedersen (AP)

    Fag: Kinesisk

     

     

    Anders Aare (AA)
    Anders Aare (AA)

    Fag: Musik og engelsk

     

     

    Ane Dalsgaard (AD)
    Ane Dalsgaard (AD)

    Fag: Idræt og matematik

     

     

    Ane Sørensen (Sø)
    Ane Sørensen (Sø)

    Fag: Engelsk og dansk

    soe@paderup-gym.dk

    Anette Høj (AH)
    Anette Høj (AH)

    Fag: Biologi og studievejledning

     

     

    Anja Amtoft (At)
    Anja Amtoft (At)

    Fag: Kinesisk og fransk

     

     

    Anne Elliot (AE)
    Anne Elliot (AE)

    Fag: Dansk og engelsk

     

    Anne Stubberup (ST)
    Anne Stubberup (ST)

    Fag: Spansk

     

    Annemarie Wyke Stoltenborg (AS)
    Annemarie Wyke Stoltenborg (AS)

    Fag: Dansk og filosofi. Studievejleder og kommunikationsmedarbejder

     

    Anne-Mette Munk Marker (Ma)
    Anne-Mette Munk Marker (Ma)

    Fag: Samfundsfag og filosofi. Pædagogisk leder

     

     

    Anne-Sofie Linderoth Bouchet (AB)
    Anne-Sofie Linderoth Bouchet (AB)

    Fag: Musik og dansk

     

    Annette Crüger Klitgaard (AK)
    Annette Crüger Klitgaard (AK)

    Fag: Dansk og idræt

     

     

    Asger Holm Sørensen (HS)
    Asger Holm Sørensen (HS)

    Fag: Matematik

     

     

     

     

    B


     

    Birgit Andersen (BA)
    Birgit Andersen (BA)

    Fag: Religion og psykologi. Studievejleder

     

     

    Birgitte W. J. Møbjerg (BJ)
    Birgitte W. J. Møbjerg (BJ)

    Fag: Matematik og musik

     

     

    Bjarke Brandtoft (BB)
    Bjarke Brandtoft (BB)

    Fag: Dansk og historie

     

     

    Britt Justesen (Ju)
    Britt Justesen (Ju)

    Fag: Tysk og spansk

     

     

    Britta Kristensen (BK)
    Britta Kristensen (BK)

    Fag: Fransk og musik

     

     

    C


     

    Carsten Bøgh Normann Gade (CG)
    Carsten Bøgh Normann Gade (CG)

    Fag: Matematik

    Christian Mohn (CM)
    Christian Mohn (CM)

    Fag: Engelsk og dansk

     

     

    D


     

    Diana Bollerup Nielsen (DN)
    Diana Bollerup Nielsen (DN)

    Fag: Kemi og matematik

     

     

    Ditte Carlsen (DC)
    Ditte Carlsen (DC)

    Fag: Biologi

     

     

    E


     

    Emilie Gravesen (EJ)
    Emilie Gravesen (EJ)

    Fag: Matematik

     

    H


     

    Hanne Laursen (HL)
    Hanne Laursen (HL)

    Fag: Matematik og fysik

    Heidi Marika Hald Kristensen (HK)
    Heidi Marika Hald Kristensen (HK)

    Fag: Engelsk og dramatik

    Helge Haahr (HH)
    Helge Haahr (HH)

    Fag: Historie og oldtidskundskab

     

    Helle Boelskifte Andersen (HA)
    Helle Boelskifte Andersen (HA)

    Fag: Matematik og fysik. Pædagogisk leder

     

    Helle Kiilresich Nielsen (HN)
    Helle Kiilresich Nielsen (HN)

    Fag: Engelsk og tysk

     

    J


     

    Jacob Egehoved Olesen (JO)
    Jacob Egehoved Olesen (JO)

    Fag: Engelsk og historie

     

    Janni Skovvang (JS)
    Janni Skovvang (JS)

    Fag: Historie, latin og religion

    Janni Østergaard (JØ)
    Janni Østergaard (JØ)

    Fag: Religion

     

    Jens Christian Jacobsen (JJ)
    Jens Christian Jacobsen (JJ)

    Fag: Dansk og musik

    Jens-Erik Andersen (JA)
    Jens-Erik Andersen (JA)

    Fag: Historie, filosofi og naturgeografi

     

    Jeppe Jensen (JP)
    Jeppe Jensen (JP)

    Fag: Oldtidskundskab

     

    Jeppe Nissen (Je)
    Jeppe Nissen (Je)

    Fag: Matematik og samfundsfag

     

    John Palm Nielsen (JN)
    John Palm Nielsen (JN)

    Fag: Historie, samfundsfag, erhvervsøkonomi og idræt

     

    K


     

    Karin Holm Skjalm-Rasmussen (KH)
    Karin Holm Skjalm-Rasmussen (KH)

    Fag: Fysik, kemi og historie

    Kathe Blichfeldt Bundgaard (KB)
    Kathe Blichfeldt Bundgaard (KB)

    Fag: Dansk, latin, græsk og oldtidskundskab

     

    Kirsten Abildgaard (KA)
    Kirsten Abildgaard (KA)

    Fag: Biologi og billedkunst

     

    Kristian Dethlefsen Høvinghoff (KD)
    Kristian Dethlefsen Høvinghoff (KD)

    Fag: Fysik

     

    L


     

    Lars Stig Nielsen (LN)
    Lars Stig Nielsen (LN)

    Fag: Fysik, matematik og datalogi

     

    Lilian Curran (Cu)
    Lilian Curran (Cu)

    Fag: Engelsk og mediefag. Studievejleder

     

    Line Sterum Greibe (LG)
    Line Sterum Greibe (LG)

    Fag: Samfundsfag og dansk

     

    M


     

    Malene Bjerregaard (MB)
    Malene Bjerregaard (MB)

    Fag: Dansk og dramatik

     

    Malthe Stensgaard (MS)
    Malthe Stensgaard (MS)

    Fag: Fysik

     

    Marie Bjørn Hessellund (Me)
    Marie Bjørn Hessellund (Me)

    Fag: Dansk og idræt

     

    Martin Brix Petersen (MP)
    Martin Brix Petersen (MP)

    Fag: Historie og religion

     

    Matilde Malmberg (MM)
    Matilde Malmberg (MM)

    Fag: Dansk og religion

     

    Mersija Ujkanovic Kajtaz (MK)
    Mersija Ujkanovic Kajtaz (MK)

    Fag: Engelsk og tysk

     

    Mette Junge (MJ)
    Mette Junge (MJ)

    Fag: Biologi og bioteknologi

     

    Mette Tobiasen (MT)
    Mette Tobiasen (MT)

    Fag: Samfundsfag og psykologi

     

    Mikael Firlings Mouritsen (Mo)
    Mikael Firlings Mouritsen (Mo)

    Fag: Samfundsfag og historie

     

    P


     

    Per Henriksen (PH)
    Per Henriksen (PH)

    Fag: Samfundsfag, erhvervsøkonomi og idræt

     

    Peter Møller Thorsen (PT)
    Peter Møller Thorsen (PT)

    Fag: Tysk og erhvervsøkonomi

     

    R


     

    Ragnhild Kjær (RK)
    Ragnhild Kjær (RK)

    Fag: Dansk og engelsk

     

    Rasmus Falbe-Hansen (RF)
    Rasmus Falbe-Hansen (RF)

    Fag: Historie og mediefag

     

    S


     

    Sara Bloch (SB)
    Sara Bloch (SB)

    Fag: Religion og spansk

     

    Stine Wang (SW)
    Stine Wang (SW)

    Fag: Engelsk og psykologi

     

    Søren Kjær Jensen (SJ)
    Søren Kjær Jensen (SJ)

    Fag: Historie og naturgeografi

     

    T


     

    Thomas Skadhede (Sk)
    Thomas Skadhede (Sk)

    Fag: Biologi og idræt

     

    Thorkild Sandholm (TS)
    Thorkild Sandholm (TS)

    Fag: Matematik og fysik

     

    Tina Maimburg (TM)
    Tina Maimburg (TM)

    Fag: Historie og fransk

     

    Tina Tollestrup Nielsen (TN)
    Tina Tollestrup Nielsen (TN)

    Fag: Fysik og kemi

     

    Tine Meyer Holm (Ti)
    Tine Meyer Holm (Ti)

    Fag: Kemi og matematik

     

    Torben Kjærsgaard (TK)
    Torben Kjærsgaard (TK)

    Fag: Idræt

     

    Tormod Reinhardt Hansen (TH)
    Tormod Reinhardt Hansen (TH)

    Fag: Dansk og idræt

     

    U


     

    Uffe Simonsen (US)
    Uffe Simonsen (US)

    Fag: Musik og idræt

     

    Ulla Christiensen (UC)
    Ulla Christiensen (UC)

    Fag: Biologi og fysik

     

    Ulrik Kristian Ortmann (UO)
    Ulrik Kristian Ortmann (UO)

    Fag: Engelsk og spansk